Choose a searcher

Puzzle

Jest 2057 produktów.

Pokazano 1-12 z 2057 pozycji

Aktywne filtry

Puzzle dla dzieci

Puzzle to doskonały sposób na spędzenie czasu z dziećmi oraz rozwinięcie ich kreatywności jak i też zdolności manualnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą puzzli z motywami bajkowymi. Puzzle do układania Decydując się na zakup puzzli dla dzieci warto wziąć pod uwagę zalecenia producenta na temat liczby i wielkości elementów. Naturalnie im wasza pociecha jest młodsza tym mniej elementów powinny zawierać wybrane zestawy puzzli. Istotny jest także stopień zróżnicowania układanego obrazka. Znacznie trudniejsze w układaniu będą puzzle z grafiką w jednolitej tonacji. Trzeba jednak uważać, gdyż zbyt łatwa układanka znuży dziecko i zniechęci do dalszej zabawy w układanie puzzli. Zaleca się zatem obserwować dziecko podczas układania i na podstawie wyciągniętych wniosków dobrać odpowiedni rodzaj puzzli. Zabawę można urozmaicić dobierając model puzzli z ulubionymi bohaterami pociechy. Wielu producentów puzzli sięga po ulubione bajki maluchów, dzięki czemu zabawa w układanie puzzli staje się jeszcze bardziej angażująca.

Jak dobrać puzzle do wieku dziecka?

Zabawy z puzzlami możemy wprowadzić nawet u 18-sto miesięcznego malucha. Na początek przygody z układaniem puzzli idealne będą łatwe dla dziecka puzzle składające się z dwóch elementów. Kształt i wielkość puzzli musi być odpowiednio dobrana do wieku dziecka wielkość elementów u małych dzieci będzie miała decydujące znaczenie dla ich prawidłowego rozwoju i bezpieczeństwa. Najbezpieczniejsze dla dzieci w tym wieku będą drewniane układanki -zapewniają bezpieczna zabawę. Dla dzieci w wieku od około 2 lat najlepsze będą puzzle w których będzie większa ilość elementów, dopasowywanie kolorów, łączenie elementów, zainteresuje dziecko. Mały dwuletni szkrab nie potrafi jeszcze liczyć więc takie puzzle będą idealne do zabawy, która szybko mu się nie znudzi i która pozwoli mu na samodzielną zabawę. Aby przykuć uwagę dziecka do układania puzzli wybierzmy puzzle z ulubionymi bohaterami ulubionych bajek dziecka na przykład Psi Patrol. A dla dziewczynek puzzle które na pierwszym planie mają księżniczki- lub z obrazkami które dziecko lubi. Dla dzieci starszych możemy kupić puzzle na których są krajobrazy, mapy. Dostępność produktów na rynku jest ogromna. Pamiętajmy że dzieci są wzrokowcami duża ilość elementów może zniechęcić je. Zatem działaj wedle zasady. "Im mniejsze dziecko tym większe elementy". Dzieci 3 letnie podobnie jak dwulatki nie potrafią jeszcze liczyć więc najlepszym wyborem będą proste kilku elementowe puzzle -piankowe wykonane z miękkiej pianki są to produkty idealne dla zaczynających swoją przygodę z puzzlami. Polecane są również puzzle drewniane duże do układania z których dziecko może ułożyć samochodzik, zwierzątka itp. Dla dzieci starszych 4-5 lat poleca się trudniejsze puzzle by kreować w dziecku chęć samodzielnego układania. Dzieci w tym wieku mają już wypracowaną umiejętność układania oraz krąg swoich zainteresowań. Zgodnie z wiekiem dziecka wybieramy poziom trudności. Dzieci mające 6-8lat to wiek w którym dziecko już potrafi określać elementy ze względu na ich przeznaczenie i rozmieszczenie. Są wstanie w tym wieku opracować własną metody układania. Ilość elementów dorośli powinni dostosować w tym wieku pod kątem jak dziecko sobie radzi z układaniem puzzli -każde dziecko jest małym indywidualistom.

Puzzle musimy wybierać także pod kątem z jakich materiałów są wykonane. Na rynku dostępne są puzzle piankowe, puzzle tekturowe, puzzle drewniane, puzzle magnetyczne, puzzle sensoryczne, puzzle 3d.

Jak układanie puzzli wpływa na rozwój naszego dziecka

Układanie puzzli u najmłodszych pozwala na wyuczenie i wypracowanie motoryki małej-co jest bardzo istotne w rozwoju dziecka. I rzutuje na jego przyszłość. Puzzle korzystnie działają na pamięć wzrokową sprzyjają poprawie widzenia przestrzennego. Poprzez zabawę w układanie puzzli u dziecka wzrośnie wiara w swoje możliwości, wytrwałości w dążeniu do celów. Puzzle ułożone w odpowiedni sposób odwzorowane od obrazka sprawią dziecku wiele radości z dobrze wykonanej pracy. Zmotywują do kolejnych działań a ich ułożenie da dziecku wielką satysfakcje. Nauczy dziecko cierpliwości. Przede wszystkim układanie puzzli pobudza rozwój mózgu dziecka.

Ta kreatywna zabawa ma swój mega plus, gdyż pomoże dziecku oderwać się od komputera czy telewizji. Zajmie i urozmaici jego czas. Warto więc od najmłodszych lat wspierać dziecko za pomocą układanek i puzzli.