Jakie puzzle piankowe dla niemowlaka?

puzzle-trefl

Puzzle piankowe dla niemowlaka. Dzieci uwielbiają się bawić i to właśnie poprzez zabawę najlepiej przyswajają nową wiedzę. Lalki, samochodziki czy maskotki mają oczywiście swój urok, ale świetnym prezentem będą puzzle dla dzieci. Wszelkiego typu układanki mają bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka i to na wielu płaszczyznach. Niewiele kosztują, są powszechnie dostępne i sprawiają mnóstwo radości.

Jak wybierać puzzle dla dzieci ? -puzzle-trefl-1000-10579-neonowe-miasto

Puzzle piankowe dla niemowlaka mają pozytywny wpływ na rozwój

Puzzle piankowe dla niemowlaka to gwarancja wspaniałej zabawy przez wiele godzin. Układanie ich rozwija wyobraźnię przestrzenną, trenują umysł. Dopasowywanie poszczególnych elementów do siebie wymaga skupienia, logicznego myślenia. Puzzle rozbudzają też ciekawość poznawczą. Mogą nie tylko bawić, ale też uczyć, wspierać rozwój psychofizyczny dziecka.

Dlaczego puzzle piankowe dla niemowlaka to dobry wybór ?

Jako że dzieci są bardzo żywiołowe, wszędzie ich pełno, czasem trudno im się uspokoić i wyciszyć, skupić na czymś dłużej uwagę. Na szczęście są puzzle dla dzieci, które pomagają się zrelaksować, wyciszyć, stymulują uwagę i wzmagają koncentrację. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż włączenie dziecku kolejnej bajki, granie w gry na komputerze czy bawienie się urządzeniem mobilnym.

puzzle alexander

Puzzle piankowe dla niemowlaka zawsze mile widziane

Dzieci uwielbiają dostawać nowe zabawki, ale wiele gadżetów szybko im się nudzi i szukają kolejnego źródła rozrywki. Nie ma tego problemu w przypadku puzzli, które pochłaniają uwagę dziecka i chce się ciągle do nich wracać. Motywacją do ułożenia puzzli jest zobaczenie obrazka, z czego zresztą dziecko jest bardzo dumne. Każde puzzle posiadają określoną ilość elementów tak jak np; puzzle trefl 3000 .

Nauka poprzez układanie puzzli ?

Bardzo ważną kwestią w przypadku każdego dziecka jest wspieranie jego rozwoju psychofizycznego, a puzzle sprzyjają poprawieniu zdolności manualnych. W celu dopasowania do siebie mniejszych elementów, dziecko musi wykonywać coraz precyzyjniejsze ruchu. Układanie puzzli sprzyja nauce koordynacji oko-ręka. Ułatwi to w przyszłości naukę pisania. Nie trzeba dziecka do niczego zmuszać, nauka poprzez zabawę sprawia czystą przyjemność i jest bardzo efektywna.

Puzzle dla niemowlaka piankowe – źródłem świetnej zabawy

Układanie puzzli to zajęcie dające mnóstwo radości, samodzielne wykonanie zadania stanowi powód do dumy. Jest to też sposób na rozwijanie cierpliwości, której małym dzieciom niestety często brakuje. Wystarczy dobrać puzzle do wieku i możliwości dziecka, z czasem podnosząc poziom trudności. Sprawdź również zabawki edukacyjne dla dzieci